Cesta za Lví Hvězdou – Ve stopách Bílé Lvice 14.8.2022 Maitrea Praha

Tanec moudrosti Včel – 6.9.2022 Praha
16. 7. 2022
Cesta za Lví Hvězdou – Odvážíš se podívat na svou skutečnou sílu? 13.8.2022 Maitrea Praha
16. 7. 2022

Female white lion in the Free State, South Africa

Vydejte se se mnou za mystickým příběhem bílých lvů a objevte prostřednictvím spojení s nimi hloubku své duše. Je to ideální čas, kdy se Slunce nachází ve znamení Lva. Úžasný čas pro každého, kdo chce být autentický.

Lev symbolizuje odvahu, hrdost, vznešenou důstojnost, ušlechtilost, věrnost a důraznost, ale i princip síly ženské sluneční energie – ženský element. Dává nám schopnost říci si o to, co chceme.
Prostřednictvím Lvice, která musí ve smečce plnit mnoho úkolů, působí ženské energie. Ty totiž překvapivě mohou být symbolizovány také Sluncem, které vždy nepatřilo k mužskému principu. Díky Slunci se přece rodí nový den a dává rovněž vznik životu. Proto se jeho prostřednictvím mohou projevovat ženské energie, zdroje nového života a životní síly.
Lev nám pomáhá rozvíjet odvahu a čelit strachům. Vyživuje a zlepšuje sebedůvěru. Podporuje vůdcovství, schopnost dosahovat cílů a být úspěšný. Tancem Lva a Lvice posílíme vnitřní spokojenost a sílu, podpoříme svou sebedůvěru, osobní autoritu a duchovní napojení. Pocítíme hrdost, vznešenou důstojnost, ušlechtilost, věrnost a důraznost, ale i princip síly ženské sluneční energie – ženský element.
Domorodé legendy se o bílých lvech zmiňují po celá staletí. Lidé Shangaan věří, že bílí lvi jsou strážci Země. Původní obyvatelé kmene Tsonga a Sepedi věří, že s jejich příchodem na Zem jsou spojené velké změny. Afričtí stařešinové je nazývají „Hvězdnými lvi“. Věří, že bílí lvi jsou nejposvátnějšími zvířaty na africkém kontinentě a jsou zde proto, aby v této době předali posvátnou zprávu pro lidstvo.

Věk Vodnáře a Lva
Mnoho duchovních tradic dalo vzniknout teorii, že uspořádání Severního pólu s nebeskými souhvězdími udává éry či věky, jež řídí život na naší planetě. Severní pól směřuje k jednomu konkrétnímu souhvězdí pro dobu zhruba 2 150 let. V tomto čase se severní osa posunula a postupně odklonila ze souhvězdí ryb směrem k souhvězdí Vodnáře – to je důvod, proč se odkazuje na věk Vodnáře.
Přirozeně, jak se severní osa začala otáčet směrem k Vodnáři, její opozice, osa Jižního pólu se posunula směrem k protilehlému souhvězdí, tedy souhvězdí Lva. V astrologii je Vodnář znamením reprezentující člověka a civilizaci, tzn. souhvězdí lidí (Vodnář) je v přesné opozici se souhvězdím lvů (Lev). Z tohoto pohledu opět vidíme symbolické spojení lidí a lvů v nerozdělitelném páru. Nelze si tedy nevšimnout této synchronicity manifestace bílých lvů v jižní hemisféře v čase, kdy Jižní pól začíná směřovat směrem k souhvězdí Lva.

Bílé zbarvení znamená čistotu a osvícení. Bílé je také sluneční světlo, které obsahuje všechny barvy barevného spektra; bílá je rovněž nad rámec barev, vyznání, rasy, nebo pohlaví, a proto je perfektním spojujícím symbolem napříč světovými kulturami.  


Tento tanec volně navazuje na Cestu za lví hvězdou – Odvážíš se podívat na svou skutečnou sílu?
13.8.2022 Maitrea Praha
Cena: 1 350 Kč /1 500 Kč při platbě po 10.8.  za jeden den nebo 2 200 Kč za oba dny.

Místo a čas:
14.8.2022 10.oo-16.0o h

Maitrea – Týnská ulička 6, Praha 1 – velký sál

Rezervace místa a informace o tanci: Michaela Petersen – nusta@nusta.cz a sms na tel. 604602246


    Rezervace míst na akci

     

     

    KONTAKT