Odolední i dopolední setkání s ESKYMÓ HIVSHU v Písečné u Žamberka 23./24.10.2021

Cesta Metamorfózy – víkendová dílna pro ženy nad 40 let 7.-10.10.2021 Dvůr Svatá Maří
6. 10. 2021
TANEC JAGUÁRA A ČERNÉHO PANTERA s Michaelou Plzeň 21.10.2021
8. 10. 2021

Hivshu se po několika letech vrátí do České republiky!

Bude s námi prostřednictvím prastarých inuitských příběhů sdílet moudrost předků, své poznatky o životě a přístupu k němu, o fungování světa a mezilidských vztazích a přiblíží nám tradiční způsob života za polárním kruhem, v místě kde mají 4 měsíce v roce jen světlo /z toho dva měsíce Slunce krouží na obloze aniž by zapadlo/ a 4 měsíce tmu, dlouhou polární noc, kdy jen hvězdy nebo měsíc vám můžou posvítit na cestu.

Setkáme se s inuitskou moudrostí, kdy „Čas neutíká, ale Přichází“,                            kde „Tvá největší síla jsou tvé slabosti“ a každý pracuje a dělá to k čemu stvořen a čím nejlépe může pomoc, bez rozdílu, zda je to ženská nebo mužská práce. Společně projdeme cestou tradičního inuitského zpěvu a šamanského bubnu ze sobích parohů a tulení kůže. Tohoto silného zvuku a léčivých tónů využijeme k propojení se sebou samým a s vlastními kořeny a předky.

Program společně vytvoříme se skupinou, která se sejde, vytvoříme prostor pro sdílení čehokoliv, co vás bude zajímat, a i vy budete moci sami přispět a obohatit setkání tím, co si přejete…

Setkání v Písečné budou probíhat v intimním prostředí Roubenky, tak i venku u ohně, nebo v lese ve malé skupině.

Hivshu říká: Vše je život a život je ve všem. 


Tlumočit bude Michaela Petersen, cestovatelka a šamanka.

HIVSHU (v překladu „Hlas Arktidy“) pochází z inuitské linie šamanů. Charismatický a autentický vypravěč příběhů a drumsinger (zpěvák bubnů) se narodil a vyrůstal v Grónsku – v nejseverněji položené obydlené osadě světa Siorapaluk v oblasti Qaanaaq – Thula. Inuité tu stále žijí tradičním způsobem a doposud živé tradice a hodnoty se tu předávají z generace na generaci. Na tomto drsném místě je úcta k předkům a naslouchání jejich moudrým radám nedílnou součástí života. Víra v sebe a spojení s Matkou Zemí často rozhoduje o přežití ze dne na den, jsou stejně důležité jako být tady a teď ve spojení s přírodou a životem i v té nejobyčejnější formě.

Termín: setkání je možné se účastnit jednoho z těchto termínů: 23.10. 13.3o – 18.30 – obsazeno/ 24.10. 10.oo -15.o
Místo konání: Roubenka v Písečné u Žamberka č.p. 55
Cena: 1.200 Kč
Rezervace místa : Táňa Brodská, rychlejší rezervace je na telefonu 603 950 472.

 

KONTAKT