Odolední i dopolední setkání s ESKYMÓ HIVSHU v Písečné u Žamberka 17./18.6.2023

Slunovratová La Loba – Tanec svobodné duše ženy, která tančí s vlky 22./23.6.-25.6.2023
7. 6. 2023
Tanec Vážky – protančete se energií silových zvířat 19.6.2023 Prostor 8 Praha
8. 6. 2023

Hivshu se pár letech vrací do Roubenky v Písečné v Orlických horách!

Bude s námi prostřednictvím prastarých inuitských příběhů sdílet moudrost předků, své poznatky o životě a přístupu k němu, o fungování světa a mezilidských vztazích a přiblíží nám tradiční způsob života za polárním kruhem, v místě kde mají 4 měsíce v roce jen světlo /z toho dva měsíce Slunce krouží na obloze aniž by zapadlo/ a 4 měsíce tmu, dlouhou polární noc, kdy jen hvězdy nebo měsíc vám můžou posvítit na cestu.

Setkáme se s inuitskou moudrostí, kdy „Čas neutíká, ale Přichází“, kde „Tvá největší síla jsou tvé slabosti“ a každý pracuje a dělá to k čemu stvořen a čím nejlépe může pomoc, bez rozdílu, zda je to ženská nebo mužská práce. Společně projdeme cestou tradičního inuitského zpěvu a šamanského bubnu ze sobích parohů a tulení kůže. Tohoto silného zvuku a léčivých tónů využijeme k propojení se sebou samým a s vlastními kořeny a předky.

Program společně vytvoříme se skupinou, která se sejde, vytvoříme prostor pro sdílení čehokoliv, co vás bude zajímat, a i vy budete moci sami přispět a obohatit setkání tím, co si přejete…

Setkání v Písečné budou probíhat v intimním prostředí Roubenky, tak i venku u ohně, nebo v lese ve malé skupině.

Hivshu říká: Vše je život a život je ve všem. 


Tlumočit bude Michaela Petersen, cestovatelka a šamanka.

HIVSHU (v překladu „Hlas Arktidy“) pochází z inuitské linie šamanů. Charismatický a autentický vypravěč příběhů a drumsinger (zpěvák bubnů) se narodil a vyrůstal v Grónsku – v nejseverněji položené obydlené osadě světa Siorapaluk v oblasti Qaanaaq – Thula. Inuité tu stále žijí tradičním způsobem a doposud živé tradice a hodnoty se tu předávají z generace na generaci. Na tomto drsném místě je úcta k předkům a naslouchání jejich moudrým radám nedílnou součástí života. Víra v sebe a spojení s Matkou Zemí často rozhoduje o přežití ze dne na den, jsou stejně důležité jako být tady a teď ve spojení s přírodou a životem i v té nejobyčejnější formě.

Termín: setkání je možné se účastnit jednoho z těchto termínů: 17.6. 13.3o – 18.30  / 18.6. 10.oo -15.oo
Místo konání: Roubenka v Písečné u Žamberka č.p. 55
Cena: 1.300 Kč
Rezervace místa : Táňa Brodská, rychlejší rezervace je na telefonu 603 950 472. Počet míst je omezený.

 

KONTAKT