Hlas Oceánu – TANEC VELRYB, DELFÍNŮ A ŽELVY + Rituál u Vody Tišnov u Brna 21.-22.8.2021

7 oblastí těla – Skryté síly v nás aneb Tajemství těla, duše a mysli
17. 8. 2021
Tanec Velké Medvědice 9.11. 2021 Divadlo Kampa – podkroví
24. 9. 2021

Už máme nový termín! Úsměv, velmi se na vás těšíme. Uvolnilo se nám pár míst, tak kdo by chtěl „připlavat“ dejte vědět…

V mnoha mýtech se připomíná, že život začínal v prapůvodních mořích. Voda je základem všeho živého, symbolem stvoření, nových dimenzí a sil. Stejně jako dech tvoří podstatu života. Velryby, Delfíni, ale i další mořští živočichové spolu s Vodou a její moudrostí tyto dimenze otevírají ve velkém.

Život v mořích je velmi bohatý a pestrobarevný tanec v Oceánu života. Ztělesňuje hravost, porozumění, uvědomění a moudrost. Napojíme se na starobylé záznamy a necháme si zpívat. Najdeme vlastní zvuk, zpěv a tanec života. Spojíme se s pradávným tónem a rozpoznáme svůj cíl. Vyplujeme…

Velryba představuje paměť, je nositelkou pradávného vědění. Jejím symbolem je nekonečnost moře i Matka Země, stejně jako síla dechu a zvuku. V dechu se setkáváme s rytmem energie, kterou vyzařuje veškerý život. Dolehnou-li k nám tóny velrybí písně, jsme vyzváni k naslouchání starému vědění. Velryba nás vybízí, abychom se stáhli hluboko do svého nitra, zakořenili ve svém středu a vydali se s ní na cestu. Povede nás zpět k našemu původu, k naší esenci, zasvěcuje nás a zároveň hojí vnitřní zranění.

Velrybí medicína nás učí používat pradávný tón, zvuky, které harmonizují, uzdravují a navracejí celistvost. Probouzí v nás zdroje tvůrčí inspirace a dodává našemu pozemskému životu barvu a světlo. Tím ho činí ještě krásnějším.


Delfín je opatrovníkem posvátného dechu života. Učí nás delfíním dechem uvolňovat emoce. V dechu se setkáváme s rytmem energie, kterou vyzařuje veškerý život.

… „Jednoho dne, když Babička Měsíc spřádala vzorce vln, cestoval Delfín v oceánu. Babička Měsíc ho požádala, aby se naučil jejím rytmům a otevřel svou ženskou stránku jejímu stříbrnému světlu. Delfín začal plavat v rytmu jejích vln a naučil se dýchat novým způsobem. S tím, jak dál dýchal v tomto novém rytmu, vstoupil do Doby snění! Tato realita pro něj byla zcela nová a odlišná od moří, která dosud poznal. Delfín v Době snění objevil podzemní města a dostalo se mu daru prapůvodního jazyka. Tento jazyk byl jazykem zvuků, které přinesl Pavouk od národa Velké Hvězdy. Delfín se naučil, že veškerá komunikace sestává ze vzorce a rytmu a že novým aspektem komunikace je zvuk. Tento původní vzorec s sebou nosí dodnes. Když se Delfín vrátil do oceánu Velké Matky, byl velmi smutný, dokud nepřiplula Velryba a neřekla mu, že se může stát poslem pro obyvatele Doby snění a vrátit se tam, kdykoli pocítí rytmus a použije dech. A tak Delfín dostal nový úkol. Stal se nositelem poselství o našem pokroku. Obyvatelé Doby snění byli zvědaví na děti Země a chtěli, abychom dospěli a byli v jednotě s Velkým Duchem. Delfín měl být spojkou.“ …


Želva je starou moudrou učitelkou, která nám říká: „Jste v bezpečí, uzemnění a chránění, nemusíte bojovat, řvát a běsnit. Pouze sledujte, co se děje, naslouchejte intuici, držte si své tempo a vnímejte přítomný okamžik.“ Její medicína nás spojuje s Matkou Zemí a s našimi vnitřními vědomostmi.

Domovem Želvy je Země i Voda. Mnoho příběhů o stvoření světa vypráví o Želvě, která povstala z moře. Země nás učí, abychom byli uzemnění, praktičtí a stálí, pomáhá nám vytvořit pevné základy našich projektů a nabízí možnost vyčkat na správný okamžik, kdy projekt rozjedeme. Od Vody se dozvíme, jak se nechat unášet proudem, umožní nám uvolnit pohyb mysli, těla i emocí a nechat se nést…

Přijďte tančit tanec radosti, tanec proměny, tanec mnoha chutí, barev a pestrosti života. Překročte své hranice a odhoďte všechna omezující očekávání a konvenční měřítka. Prožijte tanec jako tvůrčí proces, ve vší jeho hloubce. Dovolte si být sami sebou, tím, kým jste. Díky tanci se dostanete do kontaktu se svou podstatou, vlastní esencí a rozproudíte životní energii v celém těle!

Průvodce na cestě
Michaela Petersen

„Cesta životem mě zavedla k indiánům Q’ero do Peru, do kruhu stařešinů v Kolumbii, Brazílii a Guatemale. Žila jsem s Toltéky v Mexiku a tančila s nimi ceremoniální tance u pyramid. Na tomto silném místě přišla vize, vědomý sen o vytvoření formy medicínského tance, který vychází z radosti z rytmu, dlouholetých zkušeností s výukou „pohybu“, setkání s tradičními tanci a moudrostí původních lidí.“
Michaela pořádá semináře osobního rozvoje a tanců v Česku, Dánsku, Španělsku, Portugalsku a jihoamerických zemích.

Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

Datum:  21.-22.8. 2021
Čas: Sobota 11-18.30 / neděle (8.00-10.00 ženské lázně) 10.30-13.00

Místo:  Sluneční sál, SVČ Inspiro, Tišnov

Cena: 1700Kč do 15.7.2020 / později 1950Kč. Plus 300Kč ženské lázně.

Přihlášky a informace:  pavlina.mariankova@gmail.com

Rezervace po zaplacení zálohy 1000Kč.

Po přihlášení vám budou poslány informace k platbě.
Místo vám bude rezervováno po zaplacení zálohy 1 000 Kč
Záloha je nevratná, ale dá se přepsat na jiného tanečníka/tanečnici, kterého si sami najdete, nebo si ji můžete „protančit“ na jiné akci s Míšou Petersen v Tišnově.

Při přihlašování dejte prosím vědět, zda:
– budete mít zájem o nocleh ve Slunečním sále ve vlastním spacáku
– zda budete chtít sobotní lehký vegetariánský oběd za 70Kč.

Rezervujte si prosím místo včas!

Informace o tanci: nusta@nusta.cz a sms na tel. 604602246

Kontakt: Pavlína Mariánková  pavlina.mariankova@gmail.com
Informace o akci, tanci: Michaela Petersen  nusta@nusta.cz a sms na tel. 604602246

KONTAKT