Cesta je život a život je cesta

Mé srdce rozeznívá osobní motto „Cesta je život a život je cesta“. Díky toulavým botám jsem stále v pohybu – podobně jako voda. Původně jsem totiž inženýrka vodohospodářka, ale život mě nakonec zavedl úplně jinam…

Lákalo mě studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Karlově univerzitě, ale ani jako vodohospodářku mě neopustila touha po pohybu. Již v 18 letech jsem si udělala cvičitelský průkaz na rytmickou gymnastiku a cvičení pro lidi s menším handicapem a vedla kurzy v Praze na Klárově do chvíle, než u mě zvítězila touha objevovat svět.

Na dlouhou dobu jsem pak zakotvila v Dánsku, kde už 20 let vedu pohybové a sebepoznávací semináře pro jednotlivce nebo skupiny zdravých dospělých i dětí, ale také osob s nejrůznějšími handicapy. Mimo jiné jsem tam prošla intenzivním výcvikem psychologie práce s klientem a tréninkem důvěry v to, co slyším, vidím a cítím. Díky komunikaci se zvířaty nebo automatické kresbě jsem pronikla do dalších zajímavých oblastí života. V mnoha těchto činnostech pokračuji od roku 2010 po návratu do Česka, ovšem do Dánska mě to stále táhne nejen za prací.


Více
 
 

Má vášeň pro pohyb a tanec, cestování, moudrost přírodních národů, propojení s přírodou a komunikaci se zvířaty se časem spojily v jeden proud a staly se mou prací i posláním. Ostatně od rytmické gymnastiky k tancům není až tak daleko a díky poznatkům ze světa starých kultur získává pohyb zcela nový rituální rozměr.

Co všechno nabízím? Můžete jen tak naslouchat mým příběhům o všech místech, která jsem navštívila, nebo se mnou cestovat jak po Evropě, tak po Jižní a Střední Americe. Mohu vám ukázat i tajemný svět tarotových karet a tančit s vámi nejrůznější tance, např. totemových zvířat. Provedu vás svatebním nebo jiným přechodovým rituálem. Můžeme spolu vytvořit "Despacho" – poděkování Matce Zemi – nebo se při osobních konzultacích vydáme na cestu poznání a využití vašeho potenciálu.

První návštěvou Jižní Ameriky jsem si splnila sen a od té doby jsem tento světadíl navštívila mnohokrát – sama i s malými skupinkami lidí, které provázím za indiány Q´ero do Peru nebo za Toltéky a Mayi do Mexika, za léčiteli a šamany do barevné Guatemaly a úžasné Kolumbie. Nebo se v vámi také mohu vydat poutní stezkou, jako je například El Camino do Santiaga de Compostela, ukázat vám mystickou Galícii a mnoho dalších krásných míst plných energie. Každou cestu chápu jako možnost citlivě poznávat tamější kulturu, přírodu, lidi i sama sebe.

Michaela Petersen


KONTAKT