Tanec DRAKA v Praze 28.4.-30.4.2023
25. 4. 2023
7 oblastí těla – Skryté síly v nás aneb Tajemství těla, duše a mysli 3.-4.6. 2023. Praha
8. 5. 2023

V současném hektickém tempu pohled na pomalého lenochoda vzbuzuje touhu po klidu a odpočinku.

Poslední dobou na mě tento zvláštní tvor opakovaně vykukuje z různých příběhů, z fotografií, videí, několikrát jsem se s ním potkala na cestách i osobně. A tak cítím, že je správný čas si s ním zatančit.

Rozvážný živočich šířící kolem sebe pohodu a klid nás totiž může mnohému naučit. Do chaotického stresu vnese poklidnou pomalost a uvážlivost. Ukáže nám, jak léčivé je naladit je nikam se nehnat a neupozorňovat na sebe. Možná od Lenochoda pochytíme i schopnost udržet si vlastní tempo, přestože nás všichni kolem hecují k vyšší rychlosti.


Mnozí z nás vlastní tempo budou teprve znovu nalézat. Jací jsme byli, než od rodičů poprvé zazněl povel: „Tak dělej, hni sebou!“ Workaholikům Lenochod možná při tanci pošeptá do ucha svůdnou teorii, že relaxace a spánek nejsou přepych, ale součást života, která nás vyživuje a nabíjí.

Nálepku lenosti dali tomuto roztomilému zvířeti lidé nechápající jeho životní strategii. Predátoři totiž lenochodovy vláčné pohyby vůbec nedokážou zaregistrovat, vnímají jen rychle se pohybující kořist.

Je váš život rychlejší než vaše osobní tempo? Jste uhonění a vyčerpaní? Víte vůbec v závalu povinností a plánování, jak vypadá přítomný okamžik? Kdy jste naposledy jen tak seděli a nic nedělali?

Nechte se vyzvat Lenochodem k tanci a nalaďte se na jeho jemné tempo přinášející klid do života.


Překročte své hranice a odhoďte všechna omezující očekávání. Prožijte tanec jako tvůrčí proces, ve vší jeho hloubce. Dovolte si být sami sebou, tím, kým jste. Díky tanci se dostanete do kontaktu se svou podstatou, vlastní esencí a spojíte se se svým vlastním tempem života!

Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.


 • Datum: 2.6.2023
 • Čas:   Pátek: 18.00 – 21.00
 • Místo: MAITREA, Týnská ulička 6, Praha 1
 • Cena: 450,- Kč / 550 Kč při platbě po 10.6.
 • Kontakt a informace o tanci:  Michaela Petersen – 604602246, nusta@nusta.cz
 • Rezevace:


   Rezervace míst na akci

   

  KONTAKT