Tanec a Zpěv Velryb a Delfínů – Naslouchej pradávným tónům a zvukům 19.10.2021 Maitrea Praha

Setkání u kulatého stolu na Žižkově – Večer s tarotem 13.12. 2023 Praha
1. 10. 2023
La Loba – Tanec svobodné duše ženy, které tančí s vlky – 6.12.2023 Praha
17. 10. 2023

Tanec je tím nejpřirozenějším způsobem, jak být v kontaktu sám se sebou, vnímat své vnitřní vášně a nechat rozproudit touhu po poznání. Společně s Velrybou a Delfínem se ponoříme do hloubky pradávné moudrosti.

V mnoha mýtech se připomíná, že život začínal v prapůvodních mořích. Voda je základem všeho živého, symbolem stvoření, nových dimenzí a sil. Stejně jako dech tvoří podstatu života. Velryby, Delfíni, ale i další mořští živočichové spolu s Vodou a její moudrostí tyto dimenze otevírají ve velkém.


Velryba představuje paměť, je nositelkou pradávného vědění. Jejím symbolem je nekonečnost moře i Matka Země, stejně jako síla dechu a zvuku. V dechu se setkáš s rytmem energie, kterou vyzařuje veškerý život. Dolehnou-li k tobě tóny velrybí písně, jsi vyzván k naslouchání starému vědění. Velryba tě vybízí, aby ses stáhl hluboko do svého nitra, zakořenil ve svém středu a vydal se s ní na cestu.

Delfín je opatrovníkem posvátného dechu života. Učí nás delfíním dechem uvolňovat emoce. V dechu se setkáváme s rytmem energie, kterou vyzařuje veškerý život.

… „Jednoho dne, když Babička Měsíc spřádala vzorce vln, cestoval Delfín v oceánu. Babička Měsíc ho požádala, aby se naučil jejím rytmům a otevřel svou ženskou stránku jejímu stříbrnému světlu. Delfín začal plavat v rytmu jejích vln a naučil se dýchat novým způsobem. S tím, jak dál dýchal v tomto novém rytmu, vstoupil do Doby snění! Tato realita pro něj byla zcela nová a odlišná od moří, která dosud poznal. Delfín v Době snění objevil podzemní města a dostalo se mu daru prapůvodního jazyka. Tento jazyk byl jazykem zvuků, které přinesl Pavouk od národa Velké Hvězdy. Delfín se naučil, že veškerá komunikace sestává ze vzorce a rytmu a že novým aspektem komunikace je zvuk. Tento původní vzorec s sebou nosí dodnes. Když se Delfín vrátil do oceánu Velké Matky, byl velmi smutný, dokud nepřiplula Velryba a neřekla mu, že se může stát poslem pro obyvatele Doby snění a vrátit se tam, kdykoli pocítí rytmus a použije dech. A tak Delfín dostal nový úkol. Stal se nositelem poselství o našem pokroku. Obyvatelé Doby snění byli zvědaví na děti Země a chtěli, abychom dospěli a byli v jednotě s Velkým Duchem. Delfín měl být spojkou.“ …


Tento taneční den tě zavede zpět k tvému původu, k tvé esenci. Naučíš se, jak používat pradávné tóny a zvuky, které harmonizují a uzdravují. Probuď v sobě zdroj tvůrčí inspirace a dodej svému životu barvu a světlo.

Pojď si zatančit tanec života.

Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.


Přihlášky a informace o tanci:

Michaela Petersen, nusta@nusta.cz – tlf.: 604602246

Rezervujte si místo včas.

Datum a čas:
19.10.2023 18.30 -21.30

Místo: MAITREA – velký sál, Praha 1, Týnská ulička 6
Cena: 450 Kč / 550 Kč při platbě po 1.10.2023


    Rezervace míst na akci

     

    KONTAKT