Cesta za Lví Hvězdou 14.8.2020 Maitrea Praha

Cesta Zrání – letní tanec na Živé Vodě 5.-8.8.2021
5. 8. 2021
Tanec Duhového Hada – 26.8.2021 Praha
17. 8. 2021

„Tanec Lvů a Lvic“, i takto by se dal nazvat tento tanec. 

Vydejte se se mnou za mystickým příběhem bílých lvů a objevte prostřednictvím spojení s nimi hloubku své duše. Je to ideální čas, kdy se Slunce nachází ve znamení Lva, a Luna dorůstá do úplňku ve Vodnáři. Úžasný čas pro každého, kdo chce být autentický.

Lev symbolizuje odvahu, hrdost, vznešenou důstojnost, ušlechtilost, věrnost a důraznost, ale i princip síly ženské sluneční energie – ženský element. Dává nám schopnost říci si o to, co chceme.

Prostřednictvím Lvice, která musí ve smečce plnit mnoho úkolů, působí ženské energie. Ty totiž překvapivě mohou být symbolizovány také Sluncem, které vždy nepatřilo k mužskému principu. Díky Slunci se přece rodí nový den a dává rovněž vznik životu. Proto se jeho prostřednictvím mohou projevovat ženské energie, zdroje nového života a životní síly.

Lev nám pomáhá rozvíjet odvahu a čelit strachům. Vyživuje a zlepšuje sebedůvěru. Podporuje vůdcovství, schopnost dosahovat cílů a být úspěšný. Tancem Lva a Lvice posílíme vnitřní spokojenost a sílu, podpoříme svou odvahu, sebedůvěru, osobní autoritu a duchovní napojení.

Domorodé legendy se o bílých lvech zmiňují po celá staletí. Lidé Shangaan věří, že bílí lvi jsou strážci Země. Původní obyvatelé  kmene Tsonga a Sepedi věří, že s jejich příchodem na Zem jsou spojené velké změny. Afričtí stařešinové  je nazývají „Hvězdnými lvi“. Věří, že bílí lvi jsou nejposvátnějšími zvířaty na africkém kontinentě a jsou zde proto, aby v této době předali posvátnou zprávu pro lidstvo.

Věk Vodnáře a Lva
Mnoho duchovních tradic dalo vzniknout teorii, že uspořádání Severního pólu s nebeskými souhvězdími udává éry či věky, jež řídí život na naší planetě. Severní pól směřuje k jednomu konkrétnímu souhvězdí pro dobu zhruba 2 150 let. V tomto čase se severní osa posunula a postupně odklonila ze souhvězdí ryb směrem k souhvězdí Vodnáře – to je důvod, proč se odkazuje na věk Vodnáře.
Přirozeně, jak se severní osa začala otáčet směrem k Vodnáři, její opozice, osa Jižního pólu se posunula směrem k protilehlému souhvězdí, tedy souhvězdí Lva. V astrologii je Vodnář znamením reprezentující člověka a civilizaci, tzn. souhvězdí lidí (Vodnář) je v přesné opozici se souhvězdím lvů (Lev). Z tohoto pohledu opět vidíme symbolické spojení lidí a lvů v nerozdělitelném páru. Nelze si tedy nevšimnout této synchronicity manifestace bílých lvů v jižní hemisféře v čase, kdy Jižní pól začíná směřovat směrem k souhvězdí Lva.

  Bílé zbarvení znamená čistotu a osvícení. Bílé je také sluneční světlo, které obsahuje všechny barvy barevného spektra; bílá je rovněž nad rámec barev, vyznání, rasy, nebo pohlaví, a proto je perfektním spojujícím symbolem napříč světovými kulturami.  


Přihlášky a informace o tanci:

Michaela Petersen, nusta@nusta.cz – tlf.: 604602246

Rezervujte si místo včas.
Tančí se maximálně ve skupině 15 tanečnic a tanečníků.

Datum a čas:
14.8.2021 10.00 -16.o0

Místo: MAITREA, Praha 1, Týnská ulička 6
Cena: 1 300 Kč / 1 500 Kč při platbě po 10.8. / 1 800 Kč na místě v den tance

Pro potvrzení rezervace je potřeba zaplatit zálohu 500,- kč nebo celou částku 1.300,- kč

Informace k platbě obdržíte po přihlášení.

KONTAKT