Tanec Mravenců 21.5.2019 Divadlo Kampa Praha
5. 4. 2019
TANEC METAMORFÓZY – cyklus 4 večerů 2019 Praha
6. 4. 2019

Dílna spontánního a meditativního tance za živého hudebního doprovodu violoncella, chřestidel a bubnu nám zprostředkuje cestu z kořenů do vzdušných výšek. Krok z krokem projdeme rituálem zapuštění celého bytí co nejhlouběji do země i budování pevnosti svého středu. Živnou půdou pro náš růst, vývoj a vzepětí bude zemitá a neochvějná síla, která nás vynese až do výšin na tajemná místa. Najdeme domov tam, kde zemí prostupuje zpěv našich předků, i tam, kde svobodný let na křídlech mraků zachytí vzdušnou píseň o příběhu světa.

Kořeny jsou tajnou sítí vetkanou do Matky Země a uchovávají pradávné vědění a paměť nás všech. Pak vylétáme z lůna dávno zapomenutých příběhů a vysoko pějeme vzdušné písně ve větru – příběhy vzletné a svobodné, jemné a tiché. Slyšet je může jen ten, kdo utiší své štěbetání, otevře srdce víru dechu a splyne s rytmem vzdušných výšek.

Země a Nebe nás lákají. Esence dvou polarit nás zasvěcuje a zároveň hojí vnitřní zranění. Zazní k nám tóny vzdušné i zemité písně, zvuky, které harmonizují, uzdravují a navracejí celistvost. Budeme tančit svobodně a dlouho za doprovodu léčivých a láskyplných tónů violoncella a zpěvu. Léčivá síla v nás probudí zdroje tvůrčí inspirace, dodá životu barvu a světlo a učiní ho ještě krásnějším.

„Matko mnohých životů, tys to všechno viděla. Tajemství věků letí tvým prostorem. Nauč mě, jak slyšet tvá slova…“


Život zahrnující oba póly je bohatý a pestrobarevný. Tančíme s pevnými kořeny vysoko v nebi. Vtělení do obou kvalit doprovází hudba mistrovského nástroje. Zrodí se v nás hravost, porozumění, uvědomění a moudrost.

Taneční dílna se koná 18. 5., kdy ve 23:11 nastává úplněk ve Štíru. Síla Luny v úplňku dokonale podpoří náš záměr. Ostatně tento čas je ideální právě pro sběr kořenů léčivých bylin, které tou dobou mají největší sílu. I proto je dobré prožít vlastní kořeny právě v tento posvátný čas.

Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

Dílnou vás provedou:

Zuzana Šebková

Violoncellistka, která strávila velkou část života v Písku, kde se od mala věnovala hudbě. Hra na violoncello ji doprovází na cestě životem. Vyzkoušela různá dua, tria i rockovou kapelu, dvacet let strávila v Píseckém komorním orchestru. V poslední době se věnuje sólovému projektu „Písně fantazie pro cello a hlas“, při nichž se doprovází svým nástrojem a občas používá smyčkovač.

O své hudbě říká: „Hudba je pro mě zastavení k zasnění se ve zvuku violoncella a hlasu. Je to jako cesta, cesta do nitra skrze tóny a hlas, pomalé noření se, naslouchání, let a odkrývání příběhů srdce. Doteky ticha…“

Michaela Petersen

„Cesta životem mě zavedla až k indiánům Qero do Peru a do kruhu stařešinů v Kolumbii a Brazílii. Bydlela jsem s Toltéky v Mexiku, tančila s nimi obřadní tance u pyramid, učila se u šamanů v Andách na Jihozápadě USA… nakonec mě tato cesta dovedla k setkání s inuitským šamanem Hivshu.“

Vede semináře osobního růstu a pohybové kurzy v Dánsku, Česku, Portugalsku, Španělsku a v zemích Jižní Ameriky. Na svých cestách za původními obyvateli jižní a severní Ameriky prohlubovala komunikaci se zvířaty a studovala tance, až se jí propojily tři „cesty“ – volný pohyb, komunikace sama se sebou a se zvířaty, práce se šamany a učení se tradičním tancům různých národů.

Dílna je intenzivní: sobota 18.5.2019 10:30 – 17:30.

Cena 1 450 Kč při úhradě zálohy do 30. dubna poté cena 1 850 Kč. Pro rezervaci místa je třeba uhradit zálohu 450 Kč.

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo!

 
Místo: Druna – náhorní planina, Praha 2, Trojická 10
Více informací na druna@druna.cz nebo na +420 725 449 409.
Informace o tanci: Michaela Petersen – nusta@nusta.cz a sms na tel. 604602246
KONTAKT