Úplňkový Tanec Bílého Lva 15.8.2019 Divadlo Kampa Praha

Tanec posvátných dravců Orla a Kondora – 26.8.2019 Druna Praha
3. 8. 2019
Cesta Metamorfózy – víkendová dílna pro ženy nad 40 let 18.-20.10.2019
24. 9. 2019

„Cesta za lví hvězdou“, i takto by se dal nazvat tento tanec. 

Vydejte se se mnou za mystickým příběhem bílých lvů a objevte prostřednictvím spojení s nimi hloubku své duše. Tento den nastává ideální čas, kdy se Slunce nachází ve znamení Lva a Luna v úplňku ve Vodnáři.

Domorodé legendy se o bílých lvech zmiňují po celá staletí. Lidé Shangaan věří, že bílí lvi jsou strážci Země. Původní obyvatelé  kmene Tsonga a Sepedi věří, že s jejich příchodem na Zem jsou spojené velké změny. Afričtí stařešinové  je nazývají „Hvězdnými lvi“. Věří, že bílí lvi jsou nejposvátnějšími zvířaty na africkém kontinentě a jsou zde proto, aby v této době předali posvátnou zprávu pro lidstvo.


 

Věk Vodnáře a Lva
Mnoho duchovních tradic dalo vzniknout teorii, že uspořádání Severního pólu s nebeskými souhvězdími udává éry či věky, jež řídí život na naší planetě. Severní pól směřuje k jednomu konkrétnímu souhvězdí pro dobu zhruba 2 150 let. V tomto čase se severní osa posunula a postupně odklonila ze souhvězdí ryb směrem k souhvězdí Vodnáře – to je důvod, proč se odkazuje na věk Vodnáře.
Přirozeně, jak se severní osa začala otáčet směrem k Vodnáři, její opozice, osa Jižního pólu se posunula směrem k protilehlému souhvězdí, tedy souhvězdí Lva. V astrologii je Vodnář znamením reprezentující člověka a civilizaci, tzn. souhvězdí lidí (Vodnář) je v přesné opozici se souhvězdím lvů (Lev). Z tohoto pohledu opět vidíme symbolické spojení lidí a lvů v nerozdělitelném páru. Nelze si tedy nevšimnout této synchronicity manifestace bílých lvů v jižní hemisféře v čase, kdy Jižní pól začíná směřovat směrem k souhvězdí Lva.

Bílé zbarvení znamená čistotu a osvícení. Bílé je také sluneční světlo, které obsahuje všechny barvy barevného spektra; bílá je rovněž nad rámec barev, vyznání, rasy, nebo pohlaví, a proto je perfektním spojujícím symbolem napříč světovými kulturami.  


Rezervace: nusta@nusta.cz nebo sms 604602246
Kontakt: Michaela Petersen

Rezervujte si místo včas.
Tančí se maximálně ve skupině 9 tanečnic a tanečníků.
Pro potvrzení rezervace pošlete prosím zálohu 200,- kč nebo celou částku 350,- kč

na účet : 5088682001 / 5500

Místo a čas:
15.8.2019 18.oo-2o.3o h
Divadlo Kampa – podkroví,
Nosticova 2a, Praha 1

KONTAKT