Z Kořenů do vzdušných výšek 18./19.-21.5.2023 Dvůr Svatá Maří

Tanec Racka nad oceánem – Překroč své hranice a protanči se ke svobodě 17.5.2023 Maitrea Praha
10. 5. 2023
Tanec Lvů s Lvic 11.8.2023 Maitrea Praha
1. 6. 2023

 

Této víkendové dílny se můžete zůčastnit jak od čtvrtka tak i od pátku.

Víkendová dílna spontánního a meditativního tance v krásném prostředí Dvora Svaté Máří u Vimperka, nám zprostředkuje cestu z kořenů do vzdušných výšek. Krok za krokem projdeme rituálem zapuštění celého bytí co nejhlouběji do země i budování pevnosti svého středu. Živnou půdou pro náš růst, vývoj a vzepětí bude zemitá a neochvějná síla, která nás vynese až do výšin na tajemná místa. Najdeme domov tam, kde zemí prostupuje zpěv našich předků, i tam, kde svobodný let na křídlech mraků zachytí vzdušnou píseň o příběhu světa.

Kořeny jsou tajnou sítí vetkanou do Matky Země a uchovávají pradávné vědění a paměť nás všech. Pak vylétáme z lůna dávno zapomenutých příběhů a vysoko pějeme vzdušné písně ve větru – příběhy vzletné a svobodné, jemné a tiché. Slyšet je může jen ten, kdo utiší své štěbetání, otevře srdce víru dechu a splyne s rytmem vzdušných výšek.

Země a Nebe nás lákají. Esence dvou polarit nás zasvěcuje a zároveň hojí vnitřní zranění. Zazní k nám tóny vzdušné i zemité písně, zvuky, které harmonizují, uzdravují a navracejí celistvost. Budeme tančit svobodně a dlouho za doprovodu léčivých a láskyplných tónů violoncella a zpěvu. Léčivá síla v nás probudí zdroje tvůrčí inspirace, dodá životu barvu a světlo a učiní ho ještě krásnějším.

„Matko mnohých životů, tys to všechno viděla. Tajemství věků letí tvým prostorem. Nauč mě, jak slyšet tvá slova…“


Život zahrnující oba póly je bohatý a pestrobarevný. Tančíme s pevnými kořeny vysoko v nebi. Vtělení do obou kvalit doprovází hudba od nás z naší domoviny i z celého světa a zvuky bubnu a chřestidel. Zrodí se v nás hravost, porozumění, uvědomění a moudrost.

 Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

Dílnou vás provede:

Michaela Petersen„Cesta životem mě zavedla až k indiánům Qero do Peru a do kruhu stařešinů v Kolumbii a Brazílii. Bydlela jsem s Toltéky v Mexiku, tančila s nimi obřadní tance u pyramid, učila se u šamanů v Andách na Jihozápadě USA… nakonec mě tato cesta dovedla k setkání s inuitským šamanem Hivshu.“

Vede semináře osobního růstu a pohybové kurzy v Dánsku, Česku, Portugalsku, Španělsku a v zemích Jižní Ameriky. Na svých cestách za původními obyvateli jižní a severní Ameriky prohlubovala komunikaci se zvířaty a studovala tance, až se jí propojily tři „cesty“ – volný pohyb, komunikace sama se sebou a se zvířaty, práce se šamany a učení se tradičním tancům různých národů.

Dílna je intenzivní: 18.-21.5. května 2023

Ve čtvrtek začínáme v 18.oo a v neděli končíme v 15.30.

Cena 3.650 Kč při úhradě zálohy 1.300 kč nebo celé platby

Ubytování a vynikají strava:  3.950 Kč  3x noc a plná penze

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo! Maximální počet účastníkůje 17!

Informace ohledně platby pošlu po zaslání přihlašky a rezervaci místa. Pište na: Nusta@nusta.cz nebo zavolejte 604602246
Místo:  Dvůr Svatá Máří  www.dvursvatamari.cz
Informace o tanci: Michaela Petersen – nusta@nusta.cz a sms na tel. 604602246


    Rezervace míst na akci

    KONTAKT