Z kořenů do vzdušných výšek – Prostor 8 Praha, těším se na vás… kdy? Ještě uvidíme…

Tanec tvořivé síly Pavouka, umění tkaní vlastního života 8.11.2020 Divadlo Kampa, podkroví
10. 10. 2020
NOVOROČNÍ TANEC A OSHO ZEN TAROT – Taneční nalazení na rok 2021, Praha
11. 11. 2020

Celodenní dílna spontánního a meditativního nám zprostředkuje cestu z kořenů do vzdušných výšek. Krok z krokem projdeme rituálem zapuštění celého bytí co nejhlouběji do země i budování pevnosti svého středu. Živnou půdou pro náš růst, vývoj a vzepětí bude zemitá a neochvějná síla, která nás vynese až do výšin na tajemná místa. Najdeme domov tam, kde zemí prostupuje zpěv našich předků, i tam, kde svobodný let na křídlech mraků zachytí vzdušnou píseň o příběhu světa.

Kořeny jsou tajnou sítí vetkanou do Matky Země a uchovávají pradávné vědění a paměť nás všech. Pak vylétáme z lůna dávno zapomenutých příběhů a vysoko pějeme vzdušné písně ve větru – příběhy vzletné a svobodné, jemné a tiché. Slyšet je může jen ten, kdo utiší své štěbetání, otevře srdce víru dechu a splyne s rytmem vzdušných výšek.

Země a Nebe nás lákají. Esence dvou polarit nás zasvěcuje a zároveň hojí vnitřní zranění. Zazní k nám tóny vzdušné i zemité písně, zvuky, které harmonizují, uzdravují a navracejí celistvost. Budeme tančit svobodně a dlouho za doprovodu léčivých a láskyplných tónů violoncella a zpěvu. Léčivá síla v nás probudí zdroje tvůrčí inspirace, dodá životu barvu a světlo a učiní ho ještě krásnějším.

„Matko mnohých životů, tys to všechno viděla. Tajemství věků letí tvým prostorem. Nauč mě, jak slyšet tvá slova…“


Život zahrnující oba póly je bohatý a pestrobarevný. Tančíme s pevnými kořeny vysoko v nebi. Vtělení do obou kvalit doprovází hudba od nás z naší domoviny i z celého světa a zvuky bubnu a chřestidel. Zrodí se v nás hravost, porozumění, uvědomění a moudrost.

 Co s sebou: volné pohodlné oblečení, uzavíratelnou láhev na pití.

Dílnou vás provede:

Michaela Petersen„Cesta životem mě zavedla až k indiánům Qero do Peru a do kruhu stařešinů v Kolumbii a Brazílii. Bydlela jsem s Toltéky v Mexiku, tančila s nimi obřadní tance u pyramid, učila se u šamanů v Andách na Jihozápadě USA… nakonec mě tato cesta dovedla k setkání s inuitským šamanem Hivshu.“

Vede semináře osobního růstu a pohybové kurzy v Dánsku, Česku, Portugalsku, Španělsku a v zemích Jižní Ameriky. Na svých cestách za původními obyvateli jižní a severní Ameriky prohlubovala komunikaci se zvířaty a studovala tance, až se jí propojily tři „cesty“ – volný pohyb, komunikace sama se sebou a se zvířaty, práce se šamany a učení se tradičním tancům různých národů.

Dílna je intenzivní: V novém termínu se setkáme jak jen to půjde, těším se na vás…. /10:00 – 17:00/.

Cena 1 400 Kč při úhradě zálohy 700 kč nebo celé platby do ….. poté cena 1 600 Kč. V den konání akce cena 1.800,- Kč

Rádi byste se zúčastnili této dílny? Rezervujte si místo! Maximální počet účastníkůje 6!

Nusta@nusta.cz nebo web.stránky Prostoru 8 – https://www.prostor8.cz/akce-detail/z-korenu-do-vzdusnych-vysek-202010/
 
Místo: Prostor 8, Praha 2, Šmilovského 8
Informace o tanci: Michaela Petersen – nusta@nusta.cz a sms na tel. 604602246
KONTAKT